Reparacje wojenne

Ile jest warte życie człowieka?

Łachudry nic. Dobrego – tego nie można zmierzyć, gdyż matematyka nazywana królową nauk jest zwykłą nauką i można dzięki niej sobie mierzyć długość członka, tudzież wytrzymałość mostu.

Pomijając niemierzalną wartość życia ponad 6 milionów Polaków, ich gehennę i tragedię ich rodzin oraz potomnych…chciałbym zaprezentować matematyczne rozwiązanie reparacji wojennych.

Gdybyśmy rozpatrywali reparacje wojenne przez pryzmat ludobójstwa, musielibyśmy wystąpić z roszczeniami nie tylko do Niemiec i Rosji, ale także do Ukrainy, Izraela i Słowacji.

Ponieważ pomijam sprawy ludobójcze, pozostają nam kwestie materialne. Szacunki są trudne do wyliczenia, niemniej jednak już sporo latek wstecz podjął się tego Pan profesor Alfons Klafkowski. Obecnie chórem krzyczą jego następcy… a ja uważam, że wszyscy razem do kupy pomniejszają wartość zniszczonego i zagrabionego mienia.

Przed 2 wojną powierzchnia Polski liczyła 389 720 km kwadratowych. Po wojnie 312 679. Ograbiono nas z 77.000 km kwadratowych. Jeden kilometr kwadratowy to milion metrów kwadratowych. Czyli 77.000 km kwadratowych x 1 000 000 =77.000.000.000

Siedemdziesiąt siedem miliardów metrów kwadratowych. Należałoby teraz obliczyć ile kosztuje metr kwadratowy, np. w Tarnopolu, Lwowie, Stanisławowie, Łucku, Grodnie, Wilnie i w innych miastach, miasteczkach,m wsiach i bagnach. Pozostają także bogactwa podziemne.

Licząc jedynie po 10 dolarów za metr już mi wychodzi kwota ponad 3 biliony. A przeca są i takie miejsca gdzie trzeba zapłacić po kilka tysięcy dolarów za metr kwadratowy. Dodajmy do tego to co pod ziemią… wolałbym jednak odzyskać te ziemie niż 10 czy 20 bilionów dolarów.

Kończąc, chciałbym zapytać… hipotetycznie Polska otrzymała 5 bilionów dolarów zadośćuczynienia.  Ponownie na tronie zasiada Tusk, Lewandowski, Balcerowicz, Bielecki, Komorowski czy inny łupieżca.

Jak myślicie… czy za 2 lata Polska ponownie miałaby długi podobne do obecnych ?

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *